Багатьом можливо відомо, що imei телефонних апаратів в Україні можуть мати статуси: «білий», «сірий», «чорний».

Що значить, imei телефону в «білому списку»?

Це означає, що ваш телефон ввезений на територію України абсолютно легально зі сплатою ПДВ та митних зборів і imei такого телефону внесений у базу Укрчастотнагляду, як легальний телефон.

Що значить, imei телефону в «сірому списку»?

А це означає, що даний телефон куплений за кордоном, або ж телефон вивезений на територію України «сірим способом» (не сплачено відповідні податки тощо), тобто ввезення не оформлений належним способом.[ads1]

Якщо, ви виявите, що телефон який ви збираєтеся купувати знаходиться в чорному списку — ні в якому разі не купуйте такий телефон. Оскільки швидше за все він вкрадений і подано заяву в міліцію.

Вже протягом кількох років наш уряд говорить, що телефони у «сірому» та «чорному» списку будуть відключатися від мережі мобільних операторів. Але це все так і залишається поки обіцянкою.

Особисто я думаю, що телефони, які будуть знаходиться у сірому списку на той момент, коли почнеться відключення — ніхто відключати не буде. Будуть відключати тільки ті телефони, які будуть зареєстровані вже після прийняття відповідного закону. Якщо коротко, то людям, які в даний момент користуються «сірими» апаратами — не варто ні про що турбуватися.

Але якщо ви все таки хочете зареєструвати телефон (або інший пристрій, в якого є imei), який куплений у закордонному Інтернет-магазині, або Аукціоні, то я розповім як це зробити.

Для реєстрації imei вашого пристрою, у базі Укрчастотнагляді вам знадобиться:

 • Вирізана митна декларація з посилки (типу CNN22 або CNN23). Дуже важливо, щоб у декларації було правдиво зазначено, що це телефон, модем і т. д. А також більш-менш правдива ціна.
 • Номер відстеження посилки.
 • Адреса доставки з посилки. (Дані в адресі доставки, повинні співпадати з вашими паспортними даними)
 • Копії основних сторінок паспорта.
 • Заповнену заяву на реєстрацію imei. (Посилання в кінці статті)
 • І всі ці документи потрібно надіслати рекомендованим листом в Київ за адресою: (р. Київ, пр-т Перемоги, 15-й км, індекс 03179). Приблизно, через 2 тижні ви можете переглядати на їх сайті, внесений ваш imei в «білу базу». Після того, як imei буде в базі, вам також прийде офіційна відповідь в листі.

  Зразок заяви на додавання imei в базу УДЦР

  Як зареєструвати IMEI телефону
  4.7 (93.33%) 3 votes

  Навігація по записах

  Як купувати на Алиэкспресс
  Як перенести сайт на інший хостинг