Багатьом можливо відомо, що imei телефонних апаратів в Україні можуть можуть мати статуси: “білий”, “сірий”, “чорний”.

Що означає, imei телефону в “білому списку”? 

Це означає, що ваш телефон ввезений на територію України абсолютно легально зі сплатою ПДВ і митних зборів і imei такого телефону внесений у базу Укрчастотнагляду, як легальний телефон.

Що означає, imei телефону у “сірому списку”?

А це означає, що даний телефон куплений за кордоном, або ж телефон ввезений на територію України “сірим способом” (не сплачено відповідні податки і т. д.), Тобто, ввезення не оформленене належним способом.

Якщо ж ви виявите, що телефон який ви збираєтеся купувати знаходиться в чорному списку – ні в якому разі не купуйте такий телефон. Оскільки швидше за все – він вкрадений і подано заяву в міліцію.

Вже протягом кількох років наш уряд каже, що телефони у “сірому” та “чорному” списку будуть відключатися від мережі мобільних операторів. Але це все так і залишається поки обіцянкою.

Особисто я думаю, що телефони, які будуть знаходиться у сірому списку на той момент, коли почнеться відключення – ніхто відключати не буде. Відключатимуть тільки ті телефони, які будуть зареєстровані вже після прийняття відповідного закону. Якщо коротко, то людям, які в даний момент користуються “сірими” апаратами – не варто ні про що турбуватися. 

Але якщо ви все таки хочете зареєструвати телефон (або інший пристрій, в якого є imei), який куплений у закордонному Інтернет-магазині, або Аукціоні , то я розповім як це зробити.

Для реєстрації imei вашого пристрою, у базі Укрчастотнагляду вам знадобиться:

 • Вирізана митна декларація з посилки (типу CNN22 або CNN23 ). Дуже важливо, щоб у декларації було правдиво вказано, що це телефон, модем і т. д. А також більш-менш правдива ціна.
 • Номер відстеження з посилки.
 • Адреса доставки з посилки. (Дані в адресі доставки, повинні збігатися з вашими паспортними даними)
 • Копії основних сторінок паспорта.
 • Заповнену заяву на реєстрацію imei. (Лінк буде у кінці статті)
 • І всі ці документи, потрібно відправити рекомендованим листом в Київ за адресою:  (м Київ, пр-т Перемоги, 15-й км, індекс 03179).  Приблизно, через 2 тижні ви можете переглядати на їхньому сайті, чи внесений ваш imei в “білу базу”. Після того, як imei буде в базі, вам також прийде офіційна відповідь у листі.

  Зразок заяви на додавання imei у базу УДЦР

  Як зареєструвати IMEI телефона
  5 (100%) 1 vote

  Навігація записів

  Як купляти на Аліексперс
  Як перенести сайт на інший хостинг