Передісторія

Всім привіт! Попереджаю всіх і відразу: я не комп’ютерний геній і навіть не професіонал в комп’ютерній сфері: я просто користувач, який використовує комп’ютер як робочий інструмент для добування $ в Інтернеті. Мене не цікавить: що там і як влаштовано (мене трохи інші речі цікавлять). Але іноді все-таки доводиться розкривати цю «чорну коробочку» і чистити все там від пилу і змінювати термопасту (це все, що я роблю зі своїми комп’ютерами). А-а. ще іноді, доводиться встановлювати заново Windows. Тому прошу: не треба в коментарях гадити і говорити типу: фу-фу, так це все просто, як можна про таке взагалі писати? Якщо ви це знали і для вас це все як 2х2 — йдіть повз. Так як ця стаття для самих-самих новачків, або для таких як я (яким все одно, що як влаштовано — лише б працювало).

Чому замість 8 ГБ оперативної пам’яті, відображається лише 4 ГБ?

Коли я зрозумів, що 1 з моїх комп’ютерів морально застарів, так як в ньому слабенький процесор і 4 ГБ! оперативної пам’яті (як в моєму телефоні), вирішив йому трохи допомогти, прикупивши планочку оперативки на aliexpress. Яке було моє щастя, коли мені прийшла заповітна «пам’ять», я її вставив і в комп’ютері нічого не «вдарило» і він навіть включився. Але моя радість була зовсім не довгою. Клікнувши правою кнопкою мишки на ярлику «мій комп’ютер» я виявив наступну напис: встановлено 8 ГБ, використовується 3.5 ГБ. Почав «гуглити» виявилося, що швидше за все проблема в тому, що у мене встановлена 32 бітна версія Windows, а вона ну ніяк не може тягнути більше 4 ГБ оперативки. Ось тут ми плавно підходимо до питання: як перейти з 32 бітного Windows на 64 бітний і при цьому при всьому, бажано зберегти ліцензію (якщо вона взагалі у вас є).

Перехід з Windows 32-bit 64 bit.

Перше, що вам потрібно зробити, це перевірити-чи підтримує ваш процесор 64 бітні операційні системи. Для цього, клікаєте правою кнопкою миші по ярлику «Мій комп’ютер» і вибираєте меню «властивості».

І якщо ви там побачите інформацію, що у вас встановлена 32 бітна версія ОС на базі 64 бітного процесора (як у моєму випадку), то у вас є ще шанс встановити Windows 10 64 біт. Якщо ж у вас 32 бітний процесор, то можете закривати цю сторінку і починати збирати гроші на новий комп’ютер, так як встановити 64 бітну ОС вам вже не вийде.

Далі, вам слід дізнатися, чи підтримує ваше «залізо» роботу з наступними технологіями: PAE, SSE2, NX і CMPXCHG16b.

Щоб дізнатися цю інформацію, завантажуєте і встановлюєте програму CPU-Z. Якщо з підтримкою цієї технології все ОК — продовжуємо.

Збережеться ліцензія при переході з Windows 32 біт на Windows 64 біт?

Моя відповідь: і так, і ні. Чому? Якщо ж ви купили наприклад ноутбук з уже встановленою ОС, то швидше за все, у вас не буде можливості безкоштовно перейти на 64 бітну версію Віндовс. Якщо ж ви придбали операційну систему на диску, або активували за допомогою цифрових прав (електронна ліцензія) — сміливо можете приступати до процесу переходу на 64 бітну версію Windows.

Що нам потрібно зробити далі:

 • Підготувати відформатовану флешку хв. на 4 ГБ.
 • Завантажити з сайту Microsoft утиліта «MediaCreationTool».
 • Підготувати *.iso файл 64 бітної Windows 10.
 • Створюємо завантажувальну флешку.

 • Вставте відформатовану флешку у ваш комп’ютер
 • Запустіть утиліту MediaCreationTool
 • Не дивлячись на те, що вам потрібно оновиться, ви все одно вибираєте опцію: «створити носій для іншого комп’ютера».
 • Тут не забудьте зняти галочку з «рекомендовані параметри», так як ви автоматично можете встановити 32 бітну версію.
 • У рядку «архітектура» виберіть x64
 • Можете вибрати бажану мову.
 • Якщо для створення завантажувальної флешки ви використовуєте іншу програму, то виберіть опцію: «ISO-файл». У цьому випадку, майстер установки завантажить файл ISO для запису в іншій програмі.
 • Щоб відразу встановити образ на флешку, то виберіть перший варіант.
 • Виберіть потрібний знімний носій для запису образу.
 • Через кілька хвилин, Windows 10 64 біт, буде встановлена на вашій флешці. Далі, ви можете приступати до «чистої» установки Windows, так як ви вмієте це робити з допомогою завантажувальної флешки.

  Увага!!! В процесі установки Windows попросить вас відвести ключ активації — пропустіть цей крок, так як він повинен автоматично вмикатиметься після установки при першому підключенні до Інтернету.

  Як бачите, перехід з 32 бітної версії на 64 версію Windows, не тієї вже й складний і что найголовніше, в більшості випадків ліцензія зберігається.

  Як перейти з Windows 32 біт / 64 біт
  4 (80%) 4 votes

  Навігація по записах

  Огляд IP камери Sricam SP007
  Як обійти блокування ВК, ОК і Яндекс в Україні