Сьогодні президент України, підписав указ про блокування на території нашої країни таких соц. мереж і сайтів: vk.com, ok.ru, mail.ru і Яндекс. У людей, які регулярно користуються цими сайтами і соц. мережами мало не паніка. Ну і природно, що у них виникає питання: як обійти обмеження по Вконтакте, однокласниках і маїл ру в Україні.  Але не варто переживати, так як обійти такі обмеження зможе навіть технічно не підкована людина. Далі будуть інструкції, по обходу даного виду блокування для комп’ютерів і смартфонів.

Як обійти блокування Вконтакте і Однокласників на комп’ютері

Тут є кілька варіантів:

 • (Найпростіший варіант). Качаєте собі браузер Opera VPN. Все, що Вам потрібно, це просто встановити його і використовувати так як звичайний браузер (Хром, Експлорер, або інший). Нічого іншого вам не прийдеться налаштовувати. Поки цей спосіб працює, але як там далі буде – не знаю, тому дав вам нижче альтернативні варіанти обходу блокування російських сайтів.
 • Качаєте і встановлюєте Tor-браузер за цим посиланням. Це безпечно і абсолютно анонімно. Тепер просто для того, щоб увійти в Вконтакте, або в Однокласники не використовуєте свій улюблений Google Chrome, або Firefox, а Tor-браузер. Ходять думки, що відстежити користувачів, які використовують цей браузер, практично неможливо.  Тобто, це анонімний браузер, який дуже популярний в країнах, де блокування сайтів – звичайна справа.
 • Анонімайзери. Це сайти, де ви просто вводите адресу соц. мережі (наприклад vk.com) і успішно входите в соц мережу. Анонімайзерів існує велика кількість. Вибрати той, який підійде вам, ви можете запитом в Гуглі типу: анімамайзер, безкоштовний анонімайзер і т. д. Ось як наприклад буде виглядати вконтакте, коли я зайду, через анонімайзер:

  як ви бачите, зовні нічого не змінилося, крім адресного рядка (для більшості людей, це ніякої ролі не грає).

 • Використання спеціальних плагінів для браузерів. Наприклад, ви можете собі встановити плагін для Хром або Мозіла під назвою friGate (або йому подібний) і як і раніше користуватися без обмежень будь-якими соц. мережами і сайтами. Завантажити плагін можете тут.
 • Використання проксі. Цей спосіб вже трохи складаніший, ніж перші два, так як на комп’ютері доведеться прописати спеціальний IP-адресу проксі-сервера. Та й більшість безкоштовних проксі-серверів дуже повільні, так як ними користується велика кількість людей. А навіщо платні купувати, якщо є можливість скористатися будь-яким з 3-х перших способів?
 • VPN. Цей спосіб найскладніший з усіх мною перерахованих. Я думаю, що він вам не знадобиться, так як будь-який з перших 4-х способів успішно обійде блокування Вконтакте, Однокласників та інших сайтів в Україні.
 • Як обійти блокування: Вконтакті і Однокласників на смартфоні, телефоні, планшеті.

 • Ви продовжуєте користуватися своїм мобільним браузером (Хром, Опера, UC Browser), тільки потрібно включити в настройках браузера режим низького споживання трафіку. Плюс цього способу в тому, що ви нічого нового не встановлюєте і продовжуєте користуватися своїм браузером. Мінус же в тому, що він іноді може не працювати. Тому, рекомендую ознайомитися з наступними способами обходу блокування Вконтакті.
 • Як і для комп’ютера існує браузер Opera VPN, який дозволяє без жодних проблем обходити блокування: контактів, однокласників, яндекса, ну і багато інших заблокованих сайтів. Але проблема в тому, що на момент написання статті, ні Playmarket, ні AppleStore не видають в пошуку даний браузер. Швидше за все, це через те, що раптово збільшився потік українських користувачів і сервери даного браузера не можуть впоратися з навантаженням (надіємося, що найближчим часом вирішать цю проблему). Якщо сильно хочеться, то можна знайти даний додаток на сторонніх сайтах, але ви не будете на 100 % впевнені в тому, що він “чистий” (без вірусів). Тому рекомендую трохи почекати, або скористатися одним із наступних моїх варіантів. Тому рекомендую трохи почекати, або скористатися одним з наступних моїх варіантів. Є ще менш відомий браузер на просторах інтернету, під назвою UC Browser який на сьогоднішній день (19.05.17), приуспішно справляється з обходом блокування, як контактів і однокласників, так і яндекса. І що найприємніше – доступний для завантаження з магазинів.
 • Для iOS можете використовувати браузер Onion. Він працює за тим же принципом, що і перший варіант для комп’ютерів. Цей трафік практично неможливо відстежити. Для пристроїв на базі Android, існує браузер під назвою, Orweb, або orFox.
 • Анонімайзери. Як і у випадку з комп’ютерами на мобільних пристроях ви можете використовувати анонімайзери. Що це і як працює – читайте в інструкції для комп’ютерів.
 • VPN-сервіси.  Практично будь-який сучасний смартфон підтримує роботу, через VPN. Ви можете налаштувати роботу свого пристрою, через один з безкоштовних VPN і як і раніше корисно проводити свій час в улюблених соціальних мережах. Якщо ж ви не хочете колупатися в налаштуваннях телефону, то просто встановіть 1 з додатків для Android: Orbot, Opera Max, Hotspot Shield. Для iOS: Free VPN proxy Betternet, Browsec VPN, Privatix.
 • Як бачите нічого страшного в блокуванні російських сайтів і соціальних мереж – немає! Якщо ви постійно користуєтеся цими соц. мережами і сервісами, то вам доведеться встановити всього 1-2 додатки на свій смартфон, або комп’ютер і далі насолоджуватися роботою улюблених сервісів.

  Якщо для Вас цей матеріал був корисний, то поділіться ним в якомога більшій кількості соціальних мереж зі своїми друзями, Понатискавши кнопочки нижче. Якщо ви цього не зробите, то звідки друзі дізнаються, що існує можливість обійти блокування: Вконтакті, Однокласників, меіл ру, і Яндекс, відповідно вам не буде з ким спілкуватися. 

  Як обійти блокування ВК, ОК і Яндекс в Україні
  4 (80%) 5 votes

  Навігація записів

  Як перейти з Windows 32 біт на 64 біт
  Як встановити MTK драйвер для прошивки