Людині яка вирішив створити свій блог , інформаційний сайт, або сайт фірми, прийдеться прикупити доменне ім’я. Але їх в даний час скільки існує, що у новачка голова обертом іде від незнання що вибрати.

Найпопулярніші в даний час доменні зони: .com, .org, .net, ru, .info, .biz, com.ua і так далі.

Те, що я перерахував це тільки кілька штук доменів, які найчастіше використовують в Рунеті. Взагалі доменних зон існує кілька десятків (якщо не сотня).

Доменні зони, діляться на 3 групи:

 • Міжнародні
 • Національні
 • Регіональні
 • Міжнародні –  це доменні зони такі як: .com, .net, .org, .info, .biz та інші. Вони підходять для міжнародних сайтів, або для сайтів, які орієнтовані на декілька країн одночасно. Але, якщо ви зареєструєте такий домен для сайту, який орієнтований на 1 країну – нічого страшного. Ці домени, як правило дорожче коштують, ніж “національні” та регіональні.

  Національні –  до таких доменів відносяться: .ru, .by, .com.ua, .ua, .kz.  Домен в такий доменній зоні, говорить про те, що цей сайт орієнтований на конкретну країну:

  • .ru – Росія
  • .by – Білорусь
  • .com.ua, .ua – Україна
  • .kz – Казахстан

  Кожна країна має свій домен.

  Якщо ви хочете створити сайт на національному домені, то вибирайте, ту національну доменну зону, з якої країни ви думаєте отримувати найбільший трафік.

  Регіональні –  це як правило домени, регіонів країни, для України: .kiev.ua, dn.ua, .lviv.u A і т. д. Створюйте сайт в цій доменній зоні, якщо ваш сайт орієнтований тільки на 1 певну область і ви не плануєте розширюватися. Але, якщо ви плануєте в майбутньому розширювати свій бізнес, то краще відразу купуйте домен в національній або міжнародній доменній зоні.

  Ось я вам і розповів основні нюанси по доменних зонах. Але пам’ятайте одне: вам вирішувати в якій доменній зоні реєструвати домен для свого проекту , я тільки розповів, як я використовую доменні зони для різних потреб.

  Вибираємо доменну зону
  Оцените

  Навігація записів

  Платне тестування видачі в “Яндексі”
  Правильний вибір хостингу