Не все те, що продається на Aliexpress зокрема і в закордонних магазинах взагалі, можна ввозити на територію України. Одні товари, взагалі заборонені до покупки, на інші потрібні дозволи і т. д. Покарання за покупку заборонених товарів можуть бути самі різні: від розвороту посилки назад відправнику, до штрафу і утилізації посилки, або аж до реального тюремного ув’язнення (так-так, такі випадки вже відомі, як в Росії, так і в Україні). Тому, перш ніж щось замовляти в Китаї або в Інтернет магазинах інших країн, уважно ознайомтеся з категоріями заборонених товарів для ввезення у нашу країну. В цій статті буде тільки загальна інформація, а всі заборонені до пересилання і ввезення товари, ви можете знайти на сайті нашої митниці, а також на сайтах поштових перевізників.

Які товари заборонені до ввезення

Контрафактні товари

Грубо кажучи – підробки. Не можна купувати товари, назви, або логотипи яких дуже схожі на назви та логотипи відомих брендів. У законодавстві багатьох країн, є таке поняття, як: схожість до ступеня змішування. При цьому, якщо зовнішній вигляд товару буде дуже схожий на оригінал – вашу посилку пропустять. Якщо посилку з контрафактним товаром розкриють на митниці, то швидше за все її повернуть назад відправнику.

Пристрої для негласного отримання інформації

Сюди відносяться: GPS-маячки, годинники з вбудованими камерами (хоча вони вже всюди продаються в Україні, але через них можуть також послідувати неприємні наслідки) “розумні” окуляри з камерами, пристрої прослуховування і спостереження, флешки з мікрофонами, ручки з камерами та інші подібні речі.

Пам’ятається навіть випадок, коли було порушено кримінальну справу проти громадянина України, за замовлення звичайної дешевої сигналізації для будинку. Хоча такі ж сигналізації в Україні продаються на багатьох сайтах. Правда чим ця справа закінчилася – не знаю.

Хімікати, наркотики, психотропні речовини

Зрозуміло, не можна купувати: наркотики, отруйні речовини, спайси, курильні суміші.

Зброя і боєприпаси до неї

Не можна купувати зброю якою б вона не була: луки, арбалети, боєприпаси, вибухівку і т. д. У тому числі холодну зброю. Виходить, що ножі взагалі не можна купувати? Ні! Ножі ви можете купувати, але ви повинні ознайомитися, з інформацією про те, які саме ножі відносяться до холодної зброї.

Алкогольна продукція і продукти харчування

Не можна купувати любі алкогольні напої та швидкопсуючі продукти харчування. Наприклад, якщо ви замовте якусь локшину, то вона без проблем проїде митницю.

Тварини і комахи

До пересилання у поштових відправленнях заборонені будь-які тварини і комахи (можливі виключення, в наукових цілях, коли це робиться між науковими установами).

Майте на увазі, що це далеко не всі категорії заборонених товарів до покупки в Китаї та інших країнах. Цей список може розширюватися, або звужуватися в залежності від країни. Наприклад в Росії, заборонені до ввезення несертифіковані ФСБ засоби зв’язку. Тобто, перед покупкою якоїсь новинки телефону, ви повинні на відповідному сайті, подивитися: чи дозволене ввезення даного пристрою на територію Росії. Хоча в Україні на щастя подібної заборони не існує (якщо телефон купується для особистих цілей).

Загалом, якщо сумніваєтеся в легальності покупки якогось товару, то краще відмовтеся від його придбання, щоб потім не було нестерпно боляче. Адже не знання законів не звільняє Вас від відповідальності. 

Що ви думаєте, про ці всі заборони? Мені здається, що всі заборони (крім прослуховуючих пристроїв), цілком виправдані.

Товари з Китаю, ввезення яких заборонено
5 (100%) 1 vote

Навігація записів

Огляд розумного годинника Jakcom B3
Огляд IP камери Sricam SP007