Ще десь 10 років тому, у рядового користувача комп’ютера не виникало питання: який накопичувач купити для свого пристрою? Тому що в той час, були тільки HDD-накопичувачі (жорсткі диски). Але з 2009 року, стали набирати популярність нові SSD-накопичувачі, які принципово відрізняються від своїх попередників.

HDD –  класичний накопичувач, в якому присутній обертаючий магнітний диск, і головка, яка записує/зчитує дані на цьому диску (технологія схожа на ту яка була в програвачах музичних платівок, але істотно допрацьована).

Так як диск обертається, він має властивість видавати характерний звук. Швидкість зчитування/запису даних вельми обмежені, тому, що записуюча головка не досконала, а диск не може рухатися [ads1] досить швидко, щоб збільшити швидкість передачі

HDD – більше споживає електроенергії, чим більш сучасний його конкурент SSD. А через те. що магнітний диск рухається, доводиться застосовувати вентилятори для його охолодження, які теж не погано споживають енергію.

Ну і до плюсів можна віднести його вартість. Вартість такого типу накопичувачів на порядок нижча, ніж вартість твердотільних.

Рідко бувають випадки, коли жорсткий диск, виходить з ладу раптово. Дуже часто, він подає “симптоми”, за якими можна судити, що скоро він може вийти з ладу, але до того часу, користувач зможе зробити його резервну копію. Навіть якщо HDD вийшов з ладу, то дуже часто в майстернях, можна відновити інформацію з нього.

SSD (Solid State Drive),  або твердотільний накопичувач. Цей накопичувач працює на основі схем пам’яті (принцип роботи, як звичайних USB флешок).

SSD має набагато вищу швидкість запису, читання даних, ніж HDD і десь у 100 разів швидший відгук.

Він набагато менший за розмірами за HDD, не гріється і не гуде. Термін служби у 3-5 разів довший, ніж у звичайного жорсткого диска.

Великим мінусом SSD, є його висока ціна і порівняно не великий об’єм. Я наприклад не зустрічав твердотільного накопичувача, обсяг якого більше 512 ГБ. А ось жорсткими дисками на 2 ТБ, вже нікого не здивуєш.

Якщо SSD виходить з ладу, то в більшості випадків, буде просто неможливо відновити інформацію з нього. І на жаль, цей тип носіїв, може раптово вийти з ладу.

Особисто я віддаю перевагу твердотілим накопичувачам. Вони мені подобаються, через їх “шустрість” і відсутность шуму при роботі. Але якщо ви не граєте в “важкі” ігри і не користуєтеся великими програмами, а також для вас не принципово, що ваш комп’ютер буде включатися не 20 секунд, а 60, то я думаю, що варто задуматися про те, а чи варто купувати твердотільний накопичувач і переплачувати скільки грошей?

Що краще: HDD чи SSD?
5 (100%) 1 vote

Навігація записів

Як видалити сторінку в контакті назавжди
Безкоштовний SEO аудит сайтів