Вступ

Десь 3 тижні тому, вирішив замовити собі щось не стандартне на майданчику Aliexpress. Трохи “погортавши” аукціон, я загострив свою увагу на розумному кільці, під назвою Jakcom R3. Звичайно ж, я його зустрічав раніше (це далеко не новинка, так як на момент написання цього огляду, воно випускалося вже близько 8-ми місяців). Але я його не купував тільки з тієї причини, що у мене не було смартфона з підтримкою технології NFC (якщо у Вас немає девайса з NFC і ви не збираєтеся купувати подібний найближчим часом, то вам навряд чи буде цікавий даний огляд, так як головна фішка в Jakcom R3 саме NFC).

Що це взагалі таке?

Jakcom Smart Ring R3 – це “розумне” кільце, яке можна використовувати для: відкриття дверей, настройки різних команд на смартфоні (блокування, розблокування, запуск програми і т.д.), клонування проїзних квитків, пропуски на підприємство і т . д. 

Як виглядає

Поставляється R3 в пластмасовій коробочці, яка “одягнена” в картон зверху на якому намальований логотип і назва компанії.

Якщо перевернути коробку, то знизу ми побачимо дату виготовлення і розмір виробу.

На одній зі сторін, можна виявити QR-код, який веде на керівництво по експлуатації на офіційному сайті.

Після відкриття коробки, бачимо досить красиву каблучку, внутрішня частина якої виготовлена ​​з полірованого титану. Тут же можна побачити логотип компанії. На торцях вироба, можна побачити мітки: ID, M1, NFC. На внутрішній частині, навпроти мітки ID, вбудований “чарівний” камінь FIR, створений по корейській нанотехнології з натуральних матеріалів. Навпроти мітки M1, це вставка з рідкоземельного елементу германію. Навпроти мітки NFC – вставка з натурального вулканічного магніту.

Слова вище “про камені”, сприймайте не як мої доводи, а як цитату. 

Короткі характеристики

МодельJakcom R3
Частота 13.56 MHZ
Зпрацьовування чіпів: до 1.5 см
Температурний режим: від -50 до +80 ℃

Як заявляє виробник, в цьому пристрої є 4 модуля:

 • Модуль здоров’я. У цьому модулі вбудовано 3 компоненти: германій, вулканічний камінь, енергетичний камінь, які здатні істотно поліпшити самопочуття офісних працівників (це знову таки з офіційного сайту компанії). Ці камені можна побачити на внутрішній стороні кільця. Чи справді ці вставки можуть допомогти захистити офісного працівника, від випромінювання електроніки, від стресу, від підвищеного тиску – я цього не знаю і знати не хочу, тому що кільце купувалося як “технологічна штучка”.
 • ID  + M1 модулі. Ці модулі дозволяють копіювати різні: проїзні документи, пропуски на підприємства, ідентифікаційні карти, чіпи і т. д. З цими технологіями на жаль, не зможу вас ознайомити, тому, що зараз це не представляється можливим.
 • NFC-модуль. У кільці Jakcom R3 вбудований nfc модуль від компанії NXP, який дозволяє записувати дані зі швидкістю до 106 кб/сек. Цикл перезапису – 100000 раз. Час зберігання інформації – 10 років.
 • Практично ввесь функціонал кільця, реалізується за допомогою фірмового додатку:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jakcom.timer  У якому поки на жаль, відсутня навіть російська мова, що вже і казати про українську. Але володіючи мінімальними знаннями англійської – роберетесь.

  За допомогою програми ви можете:

 • Записати якусь нотатку на кільце.
 • Налаштувати швидкий запуск будь-якого з додатків на вашому смартфоні.
 • Налаштувати “швидкий виклик”. Тобто, коли ви берете телефон в руки, він відразу буде дзвонити на той номер, який записаний на Jakcom R3.
 • Швидка відправка смс.
 • Налаштувати особистий профіль. Наприклад, завжди коли ви приходите з роботи ви ставите телефон в беззвучний режим, виключаєте WI-FI, знижуєте яскравість підсвічування, і т. д. Це ви повторюєте кожен день, завдяки даному кільцю, ви все це зробите тільки торкнувшись смартфона кільцем.
 • Блокування/розблокування екрану. Можна налаштувати так, що коли ви берете смартфон в руки, то з екрану буде зніматися блокування. Коли під рукою немає кільця, то завжди можна розблокувати за допомогою пін-коду, який ви вкажете в додатку. Для коректної роботи, потрібно відключити штатне блокування.
 • Блокування додатків. Можна поставити блокування на будь-який додаток. Це зручно, що вам не доведеться кожного разу вводити пін-код, або графічний код, коли запускаєте якийсь додаток з конфіденційними даними.
 • Установка “розумного будильника”.
 • Поділіться посиланням на веб-сайт.
 • Створюєте і передайте свою візитну картку, іншій людині через NFC.  
 • Також варто згадати, що є додатки для: iOS і Windows Phone, але я їх не буду розбирати в рамках даного поста, тому що не володію пристроями на даних ОС.

  Невеликий висновок

  Багато можна говорити про корисність/безкорисність даного пристрою, але саме для мене, він безкорисний!!! Тому, що як на мене, то це практично звичайна NFC-мітка, тільки у вигляді кільця. Ніякими пропусками з NFC-чіпами я не володію, щоб перенести їх на кільце і не думати: чи не забув я вдома пропуск?

  Також теоретично, я міг би використовувати його в якості платіжного інструменту (десь читав, що до нього можна прикріпити банківську карту), але насправді, я думаю, що це неможливо з тієї причини, що подібні карти захищені від клонування. А то уявіть собі подібну ситуацію: взяв я у знайомого карту, за 10 секунд скопіював її на кільце, після чого, йду по магазинах і роблю покупки на суму до 100 гре (при безконтактній оплаті на таку суму, в Україні не потрібно вводити ПІН код). Маячня! Ні?

  Не буду відмовляти нікого від покупки даної речі, так як комусь вона може дійсно знадобиться на для мене на сьогоднішній день, практично марна річ.

  PS. Якщо кому-небудь цікаво, купував тут .

  Огляд “розумного” кільця Jakcom R3
  5 (100%) 2 votes

  Навігація записів

  Де брати безкоштовний унікальний контент?
  Огляд смартфона Doogee X7 PRO