Вступ

Десь 3 тижні тому, вирішив замовити собі щось не стандартне на майданчику Aliexpress. Трохи погортавши» аукціон, я загострила свою увагу на розумному кільці, під назвою Jakcom R3. Звичайно ж, я його зустрічав (це далеко не новинка, так як на момент написання цього огляду, воно випускалося вже близько 8-ми місяців). Але я його не купував тільки з тієї причини, що у мене не було смартфона з підтримкою технології NFC (якщо у Вас немає девайса з NFC і ви не збираєтеся купувати подібний найближчим часом, то вам навряд чи буде цікавий цей огляд, так як головна фішка в Jakcom R3 саме NFC).

Що це взагалі таке?

Jakcom Smart Ring R3 — це «розумне» кільце, яке можна використовувати для: відкриття дверей, налаштування різних команд на смартфоні (блокування, розблокування, запуск програми і т. д.), клонування проїзних квитків і багато іншого, пропуск на підприємство і т. д.

Як виглядає

Поставляється R3 в пластмасовій коробочці, яка «одягнена» в картон зверху на якому намальований логотип і назва компанії.

Якщо перевернути коробку, то знизу ми побачимо дату виготовлення і розмір виробу.

На одній з сторін, можна виявити QR-код, що веде на керівництво з експлуатації на офіційному сайті.

Після розкриття коробки, бачимо досить красиве кільце, внутрішня частина якого виготовлена з полірованого титану. Тут же можна побачити логотип компанії. На торцях вироби, можна побачити мітки: ID, M1, NFC. На внутрішній частині, навпроти мітки ID, вбудований «чарівний» камінь FIR, створений з корейської нанотехнології з натуральних матеріалів. Навпроти мітки M1, це вставка з рідкоземельного елементу німеччина. Навпроти позначки NFC — вставка з натурального вулканічного магніту.

Слова вище «про каміння», не сприймайте мої доводи, а як цитату.

Короткі характеристики

МодельЈаксом R3
Частота 13.56 МГЦ
Спрацьовування чіпів: до 1.5 см
Температурний режим: від -50 до +80 ° с

Як заявляє виробник, в цьому пристрої є 4 модуля:

 • Модуль здоров’я. В цьому модулі вбудовано 3 компонента: германій, вулканічний камінь, енергетичний камінь, які здатні істотно поліпшити самопочуття офісних працівників (це знову таки з офіційного сайту компанії). Ці камені можна побачити на внутрішній стороні кільця Дійсно ці вставки можуть допомогти захистити офісного працівника, від випромінювання електроніки, від стресу, від підвищеного тиску — я цього не знаю і знати не хочу, так як кільце купувалося як «технологічна штучка».
 • ID + M1 модулі. Ці модулі дозволяють копіювати різні: проїзні документи, перепустки на підприємства, ідентифікаційні карти, чіпи і т. д. З цими технологіями на жаль, не зможу вас ознайомити, так як зараз це не представляється можливим.
 • NFC-модуль. У кільці Jakcom R3 вбудований nfc-модуль від компанії NXP, який дозволяє записувати дані зі швидкістю до 106 кб/сек. Цикл перезапису — 100000 разів. Час збереження інформації — 10 років.
 • Практично весь функціонал кільця, реалізується за допомогою фірмового додатка: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jakcom.timer. В котом поки на жаль, відсутня російська мова.

  За допомогою програми ви можете:

 • Записати якусь нотатку на кільце.
 • Налаштувати швидкий запуск одного будь-якого з додатків на вашому смартфоні.
 • Налаштувати «швидкий виклик». Тобто коли ви берете телефон в руки, він відразу буде дзвонити на той номер, який записаний на Jakcom R3.
 • Швидка відправка смс.
 • Налаштувати особовий профіль. Наприклад, завжди коли ви приходите з роботи ви ставите телефон у беззвучний режим, вимикаєте WI-FI, зменшує яскравість підсвічування, і т. д. Це ви повторюєте кожен день, завдяки цьому кільцю, ви все це зробите тільки торкнувшись смартфона кільцем.
 • Блокування/розблокування екрану. Можна налаштувати так, що коли ви берете смартфон в руки, то з екрану буде зніматися блокування. Коли під рукою немає кільця, то завжди можна розблокувати за допомогою пін-коду, який ви вкажете у додатку. Для коректної роботи, потрібно відключити штатну блокування.
 • Блокування додатків. Можна поставити блокування на будь-який додаток. Це зручно, так як вам не доведеться кожного разу вводити пін-код, або графічний код, коли запускаєте певну програму з конфіденційними даними.
 • Установка «розумного будильника».
 • Поділіться посиланням на веб-сайт.
 • Створюєте і передайте свою візитну картку, іншій людині через NFC.
 • Також варто згадати, що є програми для iOS і Windows Phone, але я їх не буду розбирати в рамках даного поста, так як не володію пристроями на даних ОС.

  Невеликий висновок

  Багато можна говорити про доцільність/недоцільність даного пристрою, але саме для мене, воно марно!!! Тому, що як на мене, то це практично звичайна NFC-мітка, тільки у вигляді кільця. Ніякими перепустками з NFC-чіпами я не володію, щоб перенести їх на кільце і не думати: чи не забув я вдома пропуск?

  Також теоретично, я міг би використовувати його в якості платіжного інструменту (десь читав, що до нього можна прикріпити банківську карту), але насправді, я думаю, що це неможливо з тієї причини, що подібні карти захищені від клонування. А то уявіть собі таку ситуацію: я взяв у знайомого карту, за 10 секунд скопіював її на кільце, після чого, йду по магазинах і роблю покупки на суму до 1000 р (при безконтактній оплаті на таку суму, Росії не потрібно вводити пін-код). Маячня! Ні?

  Не буду відмовляти нікого від покупки даної речі, так як комусь вона може дійсно знадобиться для мене на сьогоднішній день, практично марна.

  PS. Якщо кому-небудь цікаво, купував тут.

  Огляд «розумного» кільця Jakcom R3
  5 (100%) 2 votes

  Навігація по записах

  Де брати безкоштовний унікальний контент?
  Огляд смартфона Doogee X7 PRO